Cieknący kran, przekręcony zawór, zapchana rura odpływowa – takie rzeczy zdarzają się raz na jakiś czas w każdym domu. Jeżeli nie jesteśmy „złotą rączką” albo wykonanie takiej naprawy przerasta nasze zdolności, powinniśmy wezwać hydraulika. Jak znaleźć fachowca, który szybko i bezproblemowo poradzi sobie z usterką?

Często się zdarza że proste usterki próbujemy naprawić sami – z różnym skutkiem – ale zawsze mamy nadzieję ze się uda. Niestety, nieraz po próbie przetkania zapchanego odpływu środkami chemicznymi, woda nadal nie chce spływać. Użycie kija lub giętkiej witki również nie pomaga. Kran po wymianie uszczelki cieknie jeszcze bardziej, spłuczka całkiem przestaje działać a ze ściany zaczyna coraz większym strumieniem cieknąć woda. Co wtedy? Pozostaje nam skorzystać z fachowej pomocy hydraulika.

Gdzie szukać sprawdzonego fachowca?

Dobrze jest, gdy znamy już jakiegoś hydraulika i mamy wyrobione o nim dobre zdanie na podstawie doświadczeń ze wcześniej przeprowadzonych przez niego napraw. Możemy też skorzystać z usług przysłowiowego „Pana Kazia” który za niewielką opłatą zrobi fuchę szybko i od ręki. I o ile w przypadku przepchania rury odpływowej sprężyną czy dokręcenia mufki kluczem francuskim, o tyle wymiana zaworu w pionie czy też naprawa pękniętego odcinka rury wykonanego w nowszych technologiach przerasta jego umiejętności. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak poszukać fachowca.

Poszukiwania hydraulika w sieci

Niezastąpioną skarbnicą wiedzy jest obecnie Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło hydraulik oraz nazwę miasta a wyskoczą często setki wyników. Co z tym począć? Zazwyczaj zatrzymujemy się na wynikach z pierwszej strony. Można jechać wg listy i dzwonić do każdego po kolei przedstawiając hydraulikowi problem i pytając o termin i cenę. Niestety w ten sposób nie uzyskamy wiedzy o jego fachowości do czasu przeprowadzenia u nas robót. Na czym powinien się znać porządny hydraulik? Oczywiście na szeroko pojętej hydraulice. Ale skąd mieć pewność, że się zna? Najlepiej wejść na stronę hydraulika – o ile taką posiada. I sprawdzamy wtedy, w  jakich technologiach z zakresu hydrauliki umie pracować –  i jakie narzędzia posiada, gdyż w dobie szerokiej dostępności wielu nowych  technologii jest to bardzo ważne.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?

Jak długo istnieje firma – to bardzo ważna informacja, bo można posiadać mnóstwo dyplomów i uprawnień, ale fachowości nabiera się z czasem w miarę przeprowadzonych prac.
Cena to kolejny ważny czynnik – nie zawsze najwyższa cena oznacza najwyższy stopień fachowości. I warto tu zaznaczyć, że rozmowa w stylu „będzie dobrze” czy „dogadamy się” nie wchodzi w rachubę, bo zawsze pozostaje pytanie: będzie dobrze – tylko komu? Dobry hydraulik na podstawie wywiadu o usterce lub oględzin usterki na miejscu potrafi w przybliżeniu podać konkretną cenę. Ewentualnie zaznaczy, że w przypadku pojawienia się kolejnych nieprzewidzianych usterek, cena będzie negocjowana. Rzetelne fachowe firmy hydrauliczne posiadają swój cennik. Warto też sprawdzić czy w przypadku większych kosztów można rozłożyć płatność na raty lub dokonać płatności z odroczonym terminem. Niektórzy hydraulicy mają w swojej ofercie także taką możliwość.

Warto sprawdzać opinie o fachowcach

Jeżeli na stronie hydraulika znajduje się dział opinie, to również warto z nich skorzystać. To bardzo dobre źródło wiedzy. Z wpisów poprzednich klientów, u których hydraulik pracował, można się sporo dowiedzieć na temat jego fachowości, rzetelności, terminowości, a także o tym, czy końcowa cena zgadzała się z tą, która była ustalona. Dobrze jest gdy takich wpisów jest więcej niż kilkanaście i pochodzą z różnych okresów. Miłym akcentem jest też, gdy hydraulik na nie odpisuje zwłaszcza na pochwały i podziękowania – to dobrze świadczy o jego poziomie kultury i dbałości o kontakt z klientami. A co zrobić, gdy hydraulik nie posiada strony internetowej? Wtedy można te wszystkie informacje uzyskać w wywiadzie telefonicznym a w przypadku wątpliwości istniej zawsze możliwość by hydraulika poprosić o np. kontakt z którymś z wcześniejszych klientów by móc skonfrontować jego słowa z rzeczywistością.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą hydraulika Warszawa -> https://www.fachowiecnatelefon.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *