Przebywanie na słońcu to prawdziwa frajda dla maluchów, bez względu na to, czy budują babki na piasku na plaży czy też bawią się z rówieśnikami na placu zabaw. Zanim jednak pozwolimy naszym dzieciom na nieskrępowaną zabawę, warto zadbać o ich dobrą ochronę przeciwsłoneczną. W ochronie delikatnych oczu doskonałym rozwiązaniem będą okulary Babiators – doskonałej jakości produkty stworzone z myślą o najmłodszych.

Okulary przeciwsłoneczne nosimy praktycznie od wiosny do jesieni, gdyż pozwalają nam chronić oczy przed promieniowaniem, ale też ułatwiają codzienne funkcjonowanie, chociażby jazdę samochodem. Wiele osób zapomina jednak, że dziecięce oczy również wymagają ochrony. A nawet więcej – ochrona oczu dzieci powinna być jeszcze bardziej przemyślana, gdyż ich oczy dopiero się rozwijają i są o wiele bardziej narażone na wszelkie uszkodzenia, jakie może spowodować promieniowanie słoneczne.

Uszkodzeń wzroku nie widać od razu

Narząd wzroku rozwija się do wieku nastoletniego. U małych dzieci oczy są jeszcze nie do końca rozwinięte, a soczewki praktycznie przezroczyste. Wpuszczają więc one całe promieniowanie słoneczne, jakie pada na oczy. Promienie mogą powodować sporo uszkodzeń we wnętrzu gałki ocznej. Nie są one widoczne i odczuwalne od razu. Czasem procesy degeneracyjne, które rozpoczynają się w wieku dziecięcym, z pełną mocą uwidaczniają się dopiero w dorosłym życiu. Ochrona oczu jest więc w przypadku dzieci konieczna. W przeciwnym razie można zupełnie nieświadomie doprowadzić do uszkodzenia wzroku naszych pociech. Okulary Babiators to propozycja skierowana do rodziców, którym zależy na pełnej ochronie i doskonałej jakości produktach dla najmłodszych. Choć kosztują więcej niż tanie okulary, są inwestycją, która pod każdym względem jest warta swojej ceny.

Dlaczego Babiators, a nie tanie okulary?

Przeglądając ofertę marki Babiators wielu rodziców może zapytać, dlaczego ich cena jest dużo wyższa niż popularnych okularków dostępnych w marketach, sklepach dla dzieci czy na straganach w letniskowych miejscowościach? Dlatego, że zapewniają prawdziwą ochronę, a nie dają obietnice bez pokrycia. Weźmy jako przykład tanie okularki dla dzieci za kilka złotych, które dostępne są na bazarach czy w marketach. Takie okulary są bardzo ładne i estetyczne, często są ozdobione ulubionymi bajkowymi bohaterami. Nie ma więc co się dziwić, że maluchy chętnie je noszą, bo są po prostu ładne. Do zadań rodziców należy jednak zadbanie o to, by okulary były nie tylko modnym elementem uzupełniającym ubiór, ale również skuteczną ochroną. Tanie okulary takiej ochrony nie dają.

Najważniejszym elementem w okularach przeciwsłonecznych wcale nie są kolory czy bajkowe postacie czy nawet modny design. Najważniejszy jest filtr UV, którego w tanich okularach po prostu nie ma. Owszem, są nalepki informujące o jego obecności, w praktyce jednak mamy do czynienia jedynie z przyciemnianymi szkłami, pozbawionymi jakiegokolwiek filtra. Takie szkła są dużo większym zagrożeniem niż brak okularów. Gdy maluch zakłada okulary z przyciemnianymi szkłami, jego źrenice mocno się rozszerzają i wpuszczają jeszcze więcej promieniowania do wnętrza oka. A skoro nie ma filtra UV, to nie ma też żadnej ochrony przez szkodliwym działaniem promieni.

Babiators – skuteczne, wygodne i bezpieczne

Okulary Babiators posiadają to wszystko, czego oczekujemy od dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych dla najmłodszych. Mają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, jakie powinny posiadać produkty dla dzieci. Jest to informacja, że produkt został dokładnie przebadany pod każdym kątem. Dużym atutem okularów Babiators są również dobrej jakości szkła wyposażone w wysoki filtr UV400, który w praktyce oznacza stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Szkła okularów posiadają jednak nie tylko filtr – są wykonane z doskonałej jakości materiału, który się nie tłucze. Nawet, jeśli maluch podczas intensywnych zabaw gdzieś uderzy głową, okulary nie rozsypią się i nie uszkodzą wzroku.

W okularach przeciwsłonecznych Babiators na uwagę zasługują nie tylko szkła, ale również oprawki. Są one bardzo ładne, efektowne, kolorowe, co sprawia, że maluchy chętnie je noszą. Oprawki wykonane są z atestowanych materiałów, które są w stu procentach bezpieczne, nie zawierają żadnych toksycznych substancji, nie powodują podrażnień ani uczuleń. Maluchy mogą je nosić przez wiele godzin, a okulary zapewnią im wygodę użytkowania. W przypadku produktów dla najmłodszych, dostępne są okulary z oprawkami w postaci elastycznych opasek. Można je idealnie dopasować do dziecięcej główki – nie będą cisnęły ani spadały nawet podczas bardzo intensywnych zabaw. Marka Babiators zadbała o to, by okulary pod każdym względem odpowiadały potrzebom najmłodszych i zapewniały im najbardziej odpowiednią ochronę. Choć okulary kosztują więcej niż tanie, marketowe modele, ich cena nie jest na tyle wysoka, aby stała się zaporowa dla rodziców. Inwestycja w dobrej jakości okulary powinna być czymś oczywistym dla każdego rodzica, któremu zależy na bezpieczeństwie pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *